Reklama

„Pier(w)si badamy profilaktycznie”. Bezpłatna mammografia w Łomży

28/10/2021 09:50

2 listopada panie z Łomży i okolic będą mogły wykonać bezpłatną mammografię w ramach akcji „Pier(w)si badamy profilaktycznie”.

Narodowy Fundusz Zdrowia w listopadzie prowadzi akcję „Pier(w)si badamy profilaktycznie”. Bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet w wieku 50-69 lat w Łomży odbędą się we wtorek (2.11) w godz. 9:00-17:00 na parkingu przy Kauflandzie (ul. Piłsudskiego 33).

Program skierowany jest do kobiet, które nie wykonały badania w ciągu ostatnich 2 lat lub otrzymały wskazanie do wykonania badania po upływie 12 miesięcy.
Na badanie w ramach programu niepotrzebne jest skierowanie. Obejmuje ono wykonanie 4 zdjęć wraz z opisem.

Reklama

Jeśli wynik jest nieprawidłowy, kobieta otrzymuje skierowanie na dalszą, pogłębioną diagnostykę (mammografia uzupełniająca, USG piersi, biopsja).

Rak piersi to najczęściej występujący wśród kobiet nowotwór złośliwy. Ryzyko zachorowania wzrasta po 50. roku życia. Chorobie nie można zapobiec, ale można ją wcześnie wykryć wykonując mammografię!

 

Źródło: Podlaski Oddział Wojewódzki NFZ

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości