Reklama

Pierwsza inauguracja roku w Międzynarodowej Akademii Nauk Stosowanych w Łomży [VIDEO i FOTO]

15/10/2022 14:05

​​​​​​​1390 studentów i słuchaczy oficjalnie rozpoczęło rok akademicki w Międzynarodowej Akademii Nauk Stosowanych w Łomży.

W sobotę (16.10) Międzynarodowa Akademia Nauk Stosowanych w Łomży uroczyście otworzyła rok akademicki 2022/2023. Była to wyjątkowa, pierwsza inauguracja roku po zmianie nazwy. 

- Cieszymy się bardzo z tego, że minister w dniu 3 czerwca tego roku nadał nową nazwę Wyższej Szkole Agrobiznesu w Łomży - mówi dr hab. Roman Engler, rektor uczelni. - Musieliśmy na to zasłużyć ciężką pracą w środowisku międzynarodowym, jesteśmy jedną z 20 uczelni niepublicznych na 225 działających, która taki status Akademii mogła uzyskać. Cieszę się bardzo, że długoletnia praca, wspaniali wykładowcy, wspaniali studenci, wspaniali pracownicy, pozwolili na taki awans naszej uczelni.

Reklama

Nowy rok w MANS rozpoczęło 1390 studentów studiów I i II stopnia oraz słuchaczy studiów podyplomowych. Pierwszy rok ma przed sobą 415 osób, spośród których jest ponad 40 studentów zza granicy - to mieszkańcy Ukrainy, Białorusi, Litwy oraz Kazachstanu.

W prowadzonych przez MANS szkołach ponadpodstawowych naukę rozpoczyna sześć klas pierwszych - 3 klasy w liceum i 3 w technikum. Od września uczy się tam łącznie prawie 400 uczniów.

- Cieszymy się, że klasy mundurowe tak efektywnie się rozwijają. Oczekujemy na uzyskanie patronatu - i to już jest potwierdzone - Wojskowej Akademii Technicznej - dodaje rektor Engler.

Reklama

Po raz 22. swoją działalność zainauguruje też Uniwersytet Złotego Wieku, w którym zrzeszonych jest około 120 słuchaczy.  Wydarzenie odbędzie się 18 października.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama