Pierwszy zakażony koronawirusem mieszkaniec województwa podlaskiego jest już zdrowy. Ostatni test na obecność SARS-CoV-2 okazał się negatywny.
"Ostatni test na SARS-CoV-2 był ostatecznie negatywny, więc teraz wszystko co muszę zrobić, to zreperować mój układ trawienny" - napisał po angielsku na swoim instagramowych profilu _derph_, czyli podlaski "pacjent zero".
Post oznaczony hashtagami #stayhome i #fuckcorona dopełniło mroczne zdjęcie szpitalnej sali, oznaczonej jako "Szpital Wojewódzki w Łomży". W komentarzach pojawiło się oczywiście sporo życzeń powrotu do zdrowia od innych użytkowników Instagrama.
Pierwszy w Podlaskiem
Informacja o pierwszym potwierdzonym przypadku koronawirusa w województwie podlaskim pojawiła się 17 marca. PUW podał wtedy, że chodzi o mężczyznę w sile wieku, który w momencie publikacji komunikatu był już hospitalizowany. Niedługo później okazało się, że podlaskim "pacjentem zero" jest Krzysztof Drabikowski z zespołu Batushka, który poinformował o tym za pośrednictwem mediów społecznościowych. Dołączone do postu zdjęcie szybko obiegło całą Polskę.
Od czasu potwierdzenia pierwszego zakażenia w naszym województwie wiele się zmieniło i według ostatnich danych w Podlaskiem odnotowano już 55 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Spora część to osoby z Łomży i powiatu łomżyńskiego.