Reklama

Pijani kierowcy. 18-latek wjechał w ogrodzenie, 36-latek wypił piwo na pusty żołądek

27/06/2022 14:44

Bez prawa jazdy, za to z promilami w organizmie. W weekend policja zatrzymała dwóch nietrzeźwych kierowców.

W weekend łomżyńscy policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców. 

Pierwszy z nich wpadł z sobotnią (25.06) noc. 

- Policjanci z patrolówki jadąc ulicą Nowogrodzką zauważyli kierowcę mercedesa, który z piskiem opon skręcał w jedną z osiedlowych ulic. Kiedy zawrócili za tym samochodem zobaczyli, że kierowca wjechał w ogrodzenie posesji. Na szczęście kierowcy nic się nie stało, ale funkcjonariusze wyczuli od niego alkohol. Badanie alkomatem wykazało, że 18-latek miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że łomżanin nie posiada prawa jazdy - relacjonuje Komenda Miejska Policji w Łomży.

Reklama

O zdarzeniu pisaliśmy tu: Nocny rajd pijanego kierowcy zakończony w... ogródku

Drugi pijany kierowca został zatrzymany w niedzielę (26.06) wieczorem w pobliżu miejscowości Stryjaki. Mundurowi otrzymali zgłoszenie, że kierowca volkswagena może być nietrzeźwy. 

- Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Jedwabnem podczas rozmowy z mężczyzną siedzącym za kierownicą wyczuli alkohol. Badanie alkomatem 36-latka wykazało, że miał on ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych, również okazało się, że mieszkaniec gminy Przytuły nie posiada prawa jazdy. Mężczyzna tłumaczył policjantom, że wypił tylko jedno piwo, ale na pusty żołądek, a chciał wrócić do domu - podaje KMP Łomża. 

Reklama

Zgodnie z kodeksem karnym za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat więzienia. Dodatkowo mężczyźni odpowiedzą przed sądem za popełnione wykroczenia. 

Źródło: KMP Łomża

fot. Czytelnik Portalu

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości