55-letni mężczyzna zdecydował się na jazdę ciągnikiem będąc pod wpływem alkoholu. Nietrzeźwy uszkodził ogrodzenie sąsiadowi, a następnie... zasnął.
Do zdarzenia doszło wczoraj. Tuż przed północą do Komendy Miejskiej Policji w Łomży wpłynęło zgłoszenie, którego treść wskazywała na to, że w miejscowości Wyk pijany kierowca ciągnika uszkodził ogrodzenie.
- Gdy policjanci dojeżdżali na miejsce zobaczyli na poboczu ciągnik z włączonym silnikiem, a w środku śpiącego 55-latka. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych wyszło na jaw, że 55-latek ma zakaz kierowania pojazdami również za jazdę po pijanemu - informuje KMP Łomża.
Reklama
Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.
Zgodnie z kodeksem karnym za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi do 3 lat pozbawienia wolności, a za złamanie sądowego zakazu grozi do 5 lat.
źródło: KMP Łomża