Reklama

Po 79 latach nadal pamiętamy [FOTO]

01/09/2018 12:24

Krótka modlitwa i wiązanki kwiatów uczciły polskich żołnierzy, poległych na wszystkich frontach drugiej wojny światowej. W uroczystościach w Dolinie Pamięci przy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, w miejscu wiecznego spoczynku bohaterów września 1939 r., wzięły udział przedstawiciele stacjonujących w naszym mieście jednostek Wojska Polskiego, władz miasta i powiatu, posłowie, harcerze i kilkunastu mieszkańców Łomży.

Kwiaty i płonące znicze zostały złożone w miejscu byłego cmentarza garnizonowego, w Łomżyńskiej Dolinie Pamięci, tuż obok Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Pochowano tam szczątki 444 żołnierzy, ekshumowanych z pól bitewnych września 1939 roku na Ziemi Łomżyńskiej.

Krótkiej modlitwie w intencji ofiar drugiej wojny światowej i polskich żołnierzy przewodniczył kustosz sanktuarium, ks. Jerzy Abramowicz.

Punktualnie w południe o 79. rocznicy najkrwawszego w dziejach świata konfliktu, przypomniały syreny alarmowe.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości