Reklama

Podlaski dentobus odwiedził 80 miejscowości

15/05/2019 07:00

5 tys. dzieci skorzystało z badań i leczenia zębów w mobilnym gabinecie stomatologicznym, czyli dentobusie - informuje podlaski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia. Specjalistyczny pojazd od czerwca ubiegłego roku odwiedza najmłodszych w małych miejscowościach województwa podlaskiego. Do tej pory wyjeżdżał ponad 200 razy i odwiedził 80 miejscowości.

Dentobus jest w pełni wyposażonym gabinetem stomatologicznym, w którym udzielane są świadczenia ogólnostomatologiczne oraz profilaktyczne, w tym m.in. wizyty adaptacyjne, lakierowanie, badania okresowe i kontrolne oraz leczenie próchnicy. Mobilny gabinet zapewnia opiekę stomatologiczną dla dzieci i młodzieży do 18. roku życia, przede wszystkim w mniejszych miejscowościach, w których nie ma gabinetu stomatologicznego.

Pojazd został zakupiony w 2017 roku przez Ministerstwo Zdrowia w ramach ustawy o poprawie dostępności i jakości usług medycznych. Specjalistyczny samochód kosztował łącznie ok. 1,5 mln zł. Świadczenia finansuje podlaski oddział NFZ. Stomatolodzy wybierani są w konkursie przez wojewodę. Umowa na świadczenia stomatologiczne w mobilnym gabinecie obowiązuje w województwie podlaskim do połowy 2022 r.

Reklama

zdj. Podlaski NFZ

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości