Reklama

Podlaskie. Nowi strażnicy graniczni [FOTO i VIDEO]

11/03/2022 07:30

29 nowych funkcjonariuszy dołączyło do Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej. Wczoraj (10.03) w Komendzie POSG odbyło się uroczyste ślubowanie.

Ślubowanie złożyło 11 funkcjonariuszek i 18 funkcjonariuszy. 

"Komendant pogratulował ślubującym funkcjonariuszom pozytywnego zakończenia procesu rekrutacji i życzył wielu sukcesów w szeregach Straży Granicznej. Podczas ceremonii nowo przyjęci funkcjonariusze zostali zapoznani z zasadami etyki zawodowej, a błogosławieństwa udzielili im kapelani Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej. Cała grupa w przyszłym tygodniu rozpocznie szkolenie w  Centrum Szkolenia Straży Granicznej w  Kętrzynie. Po pomyślnie zdanych egzaminach młodzi funkcjonariusze wrócą na Podlasie i będą zdobywać doświadczenie w jednej z placówek" - czytamy w komunikacie. 

Reklama

W 2022 roku Podlaski Oddział Straży Granicznej planuje przyjąć do służby łącznie 130 funkcjonariuszy.

zdj. POSG

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości