29 nowych funkcjonariuszy dołączyło do Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej. Wczoraj (10.03) w Komendzie POSG odbyło się uroczyste ślubowanie.
Ślubowanie złożyło 11 funkcjonariuszek i 18 funkcjonariuszy.
"Komendant pogratulował ślubującym funkcjonariuszom pozytywnego zakończenia procesu rekrutacji i życzył wielu sukcesów w szeregach Straży Granicznej. Podczas ceremonii nowo przyjęci funkcjonariusze zostali zapoznani z zasadami etyki zawodowej, a błogosławieństwa udzielili im kapelani Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej. Cała grupa w przyszłym tygodniu rozpocznie szkolenie w Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie. Po pomyślnie zdanych egzaminach młodzi funkcjonariusze wrócą na Podlasie i będą zdobywać doświadczenie w jednej z placówek" - czytamy w komunikacie.
Reklama
W 2022 roku Podlaski Oddział Straży Granicznej planuje przyjąć do służby łącznie 130 funkcjonariuszy.
zdj. POSG