Reklama

Pogoda lubi płatać figle. Powrót zimy w Łomży i regionie [FOTO]

02/04/2022 10:13

Śniegu tyle, że spokojnie można wyciągać sanki, do tego śliskie ulice i chodniki - kwiecień zaczął swoją przeplatankę od zimy. Śnieg, śnieg z deszczem i oblodzenie pozostaną z nami przed weekend.

Piątkowy (1.04) wieczór i to, co działo się w nocy, zaskoczyło wielu z nas. Teoretycznie synoptycy ostrzegali, że pojawi się śnieg, ale kto by się spodziewał, że będzie go tak dużo. Wygląda na to, że to właśnie pogoda zrobiła nam największego psikusa na prima aprilis. Opony zmienione, wiosenne buty przygotowane - a tu takie coś.

Jak podaje IMGW, ostatnie godziny przyniosły przyrost pokrywy śnieżnej o od 3 do nawet 8 cm. W niektórych miejscach naszego regionu śnieg nadal pada. I możemy spodziewać się przyrostu do nawet 12 cm. Śnieg to jednak nie jedyny problem.

Reklama

- W związku ze spadkiem temperatury do -1°C, 0°C a przy gruncie do -2°C, 0°C występuje proces zamarzania mokrych nawierzchni dróg i chodników powodujący zjawisko ich oblodzenia - informuje Wiesław Winnicki, dyżurny synoptyk IMGW-PIB. 

Największe natężenie zjawiska wystąpi od godzin okołopołudniowych. A zimowa aura wstępnie będzie nam towarzyszyła przez cały weekend. Więcej: Pogoda na weekend. Niższe temperatury, śnieg, deszcz i wiatr

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości