Dr hab. n. med. Sławomir Dariusz Szajda pełni już funkcję dyrektora Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Łomży. Zgodnie z uchwałą zarządu województwa, przyznano mu wynagrodzenie w wysokości 12,5 tys. zł miesięcznie.
Dr hab. n. med. Sławomir Dariusz Szajda wygrał konkurs na szefa Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Łomży i funkcję tę będzie pełnił przez najbliższe 6 lat (od dnia 28 października 2019 r. do dnia 27 października 2025 r.). Zarząd województwa wyraził zgodę, aby nowy dyrektor kontynuował zatrudnienie w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży, jednak nie może to kolidować z wykonywaniem obowiązków związanych z zarządzaniem WSPR SPZOZ w Łomży.
Według wcześniejszego komunikatu, Sławomir Dariusz Szajda ukończył studia wyższe na Wydziale Farmaceutycznym Akademii Medycznej w Białymstoku na kierunku analityka medyczna. Posiada specjalizację I stopnia z laboratoryjnej diagnostyki klinicznej oraz stopień naukowy doktora habilitowanego nauk medycznych w zakresie medycyny. Ponadto ukończył studia podyplomowe w zakresie zarządzania w ochronie zdrowia oraz studia podyplomowe w zakresie higieny i epidemiologii w opiece zdrowotnej. Jest również absolwentem studiów I stopnia na kierunku ratownictwo medyczne w Wyższej Szkole Medycznej w Białymstoku.