Reklama

Pogranicznicy rekrutują. Przyjmą 130 osób

11/02/2022 11:39

Osoby zainteresowane pracą w straży granicznej mogą zgłaszać się do naboru, który prowadzi Podlaski Oddział Straży Granicznej. Na chętnych czeka 130 miejsc.

Trwa nabór do służby w Podlaskim Oddziale Straży Granicznej. Przygotowano miejsca dla 130 osób. Warto wiedzieć, że z 1 stycznia tego roku zniesiona została granica wieku do 35 lat.

Służbę w Straży Granicznej może pełnić osoba:

  • posiadająca wyłącznie obywatelstwo polskie,
  • o nieposzlakowanej opinii,
  • niekarana za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe,
  • korzystająca w pełni z praw publicznych,
  • posiadająca co najmniej średnie wykształcenie,
  • posiadająca zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotowa jest się podporządkować,
  • dająca rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych,
  • która pozytywnie zaliczy procedurę kwalifikacyjną.

Postępowanie kwalifikacyjne do służby w straży granicznej składa się z dwóch etapów. I etap to ocena formalna dokumentów. II etap postępowania kwalifikacyjnego to z kolei test wiedzy, test ze znajomości języka, test sprawności fizycznej oraz rozmowa kwalifikacyjna. 

W Podlaskim Oddziale Straży Granicznej w każdą środę o godz. 12.00 przeprowadzany jest próbny test sprawności fizycznej dla kandydatów do służby.

Reklama

 

Źródło: POSG

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości