Osoby zainteresowane pracą w straży granicznej mogą zgłaszać się do naboru, który prowadzi Podlaski Oddział Straży Granicznej. Na chętnych czeka 130 miejsc.
Trwa nabór do służby w Podlaskim Oddziale Straży Granicznej. Przygotowano miejsca dla 130 osób. Warto wiedzieć, że z 1 stycznia tego roku zniesiona została granica wieku do 35 lat.
Służbę w Straży Granicznej może pełnić osoba:
Postępowanie kwalifikacyjne do służby w straży granicznej składa się z dwóch etapów. I etap to ocena formalna dokumentów. II etap postępowania kwalifikacyjnego to z kolei test wiedzy, test ze znajomości języka, test sprawności fizycznej oraz rozmowa kwalifikacyjna.
W Podlaskim Oddziale Straży Granicznej w każdą środę o godz. 12.00 przeprowadzany jest próbny test sprawności fizycznej dla kandydatów do służby.
Źródło: POSG