Od piątku (28.05) wszyscy mieszkańcy miasta będą mogli skorzystać z oferty Parku Wodnego przy ul. Wyszyńskiego i Pływalni przy ul. Niemcewicza w Łomży. Tego samego dnia do pracy wraca również Kino Millenium. To efekt kolejnej fazy luzowania obostrzeń.
Baseny otwarte dla wszystkich
Jak przekazuje MOSiR, Park Wodny funkcjonował będzie w standardowych godzinach otwarcia od poniedziałku do piątku w godz. 6.00-22.00 oraz w soboty i niedziele w godz. 8.00-22.00, natomiast Pływalnia od poniedziałku do soboty w godz. 9.00-21.00.
"Wznowiona zostaje działalność Strefy SPA w Parku Wodnym oraz sauny na Pływalni. Na obu obiektach obowiązuje limit 50%, na Pływalni jest to 50 osób, natomiast w Parku Wodnym to 90 osób. Aktualną liczbę osób przebywającą na obu obiektach można sprawdzić na liczniku wejść dostępnym na stronie głównej www.mosir.lomza.pl. Zasada limitu dotyczy również publiczności, zajęte może być co drugie miejsce na widowni." - informuje Ośrodek.
Reklama
Przed wejściem do obiektów należy zdezynfekować dłonie. Wewnątrz budynku, aż do momentu przebrania się przed wejściem na halę basenową należy używać maseczek zakrywających usta i nos. Konieczne jest także zachowanie dystansu od innych osób, zaczynając od kolejki przed kasą, a następnie w przebieralni i na hali basenowej. Musimy pamiętać także o obowiązku umycia całego ciała ciepłą wodą z użyciem mydła oraz przejściem w obuwiu kąpielowym przez tzw. „nogomyjkę”.
Kino Millenium zaprasza
Od 28 maja mieszkańcy Łomży będą mogli odwiedzać Kino Millenium.
"W końcu po prawie rocznej przerwie, możemy wrócić do pracy na pełnych obrotach ! Nawet nie wiecie jak bardzo brakowało nam Was przez ten długi czas !! Mamy dla Was super wiadomość - prace przy 3 sali kinowej są praktycznie ukończone, wiec niebawem będziemy mogli Was do niej zaprosić !" - czytamy w komunikacie kina.
W piątek kinomaniacy będą mogli obejrzeć takie filmy jak: Cruella, Nomadland, Krudowie 2 i Mortal Kombat.
Z aktualnego harmonogramu wynika, że od najbliższego piątku możliwe będzie prowadzenie gastronomii w lokalu przy 50 proc. obłożenia i zachowaniu wytycznych sanitarnych. W imprezach okolicznościowych będzie mogło wziąć udział do 50 osób (do limitu nie wliczają się osoby zaszczepione). Uruchomione będą mogły być też kryte obiekty sportowe czy baseny (obłożenie 50 proc.). Przy zachowaniu obostrzeń sanitarnych możliwe będzie też uruchomienie siłowni klubów fitness i solariów.
fot. MOSiR