Takiej imprezy jeszcze w Łomży nie było. Przed nami Polish Breaking Championships. W Hali Kultury będzie można zobaczyć najlepszych tancerzy z całego kraju.
W Łomży rozstrzygnie się, do kogo trafi tytuł Mistrza Polski Federacji Breaking. W najbliższą sobotę (25.09) najlepsi zawodnicy z całego kraju zmierzą się ze sobą podczas Polish Breaking Championships.
- Impreza, którą organizujemy, to podsumowanie ligi tanecznej, organizowanej przez Polską Federację Breaking. Od maja do września tancerze spotykali się podczas przystanków ligii w różnych miastach Polski. Po wielu tanecznych bitwach tancerze spotkają się na łomżyńskiej gali finałowej, gdzie stoczą rozstrzygający pojedynek - mówi Marek Kisiel, organizator wydarzenia. - Podczas wydarzenia prowadzona będzie transmisja live dzięki czemu na całym świecie można będzie śledzić losy turnieju w Łomży. Zainteresowanie turniejem jest ogromne, co bardzo nas cieszy jako organizatorów. Liczymy na to, że tego typu wydarzenia w Łomży staną się stałym punktem na kulturalnej mapie Polski - dodaje.
Reklama
Co ciekawe, breaking już za 3 lata będzie miał swój debiut na Igrzyskach Olimpijskich.
Gala finałowa rozpocznie się o godz. 18:45.