Reklama

Polsko-białoruska granica. Cudzoziemcy nie dają za wygraną

19/03/2022 11:58

W piątek granicę polsko-białoruską próbowało pokonać 86 cudzoziemców - najwięcej od początku roku.

W piątek (18.03) na terytorium Polski próbowało nielegalnie przedostać się z Białorusi 86 cudzoziemców - to najwięcej od początku tego roku. Zatrzymani to m. in. obywatele Iraku, Jemenu, Nigerii, Syrii. Na odcinku ochranianym przez strażników granicznych z Bobrownik zatrzymano grupę 19 nielegalnych imigrantów. Udało im się przejść przez rzekę Świsłocz.

Do tego podlascy funkcjonariusze SG zatrzymali wczoraj aż 3 pomocników (obywatel Litwy, Uzbekistanu i Ukrainy) w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy. Dwóch z nich próbowało wywieźć dwie grupy cudzoziemców(19 obywateli Iraku) spod granicy polsko-białoruskiej a jeden z granicy polsko-litewskiej (4 obywateli Syrii). W jednym z busów przewożono 15 obywateli Iraku.

Reklama

- Wczoraj policjanci zatrzymali dwóch kurierów. Pierwszy z nich wpadł kilka minut po północy w gminie Jeleniewo. Policjanci zatrzymali obywatela Ukrainy, który w samochodzie przewoził czterech obywateli Syrii nielegalnie przebywających na terenie Polski. Drugi z kurierów został zatrzymany około 23:00 w Krynkach. Policjanci zatrzymali obywatela Uzbekistanu. W Toyocie przewoził czterech obywateli Iraku którzy nielegalnie przekroczyli granicę. Kierowca został zatrzymany a jego samochód trafił na policyjny parking. Pierwszy z zatrzymanych kurierów przekazany został funkcjonariuszom SG - poinformował  z kolei Tomasz Krupa, rzecznik podlaskich policjantów. 

Źródło: SG, Podlaska Policka

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości