Ponad 1000 litrów płynu Nitrosept trafiło do Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży od Fundacji KGHM Polska Miedź, która w ramach darowizny przekazuje 20 tysięcy litrów płynu do dezynfekcji Nitrosept szpitalom, hospicjom i innym placówkom medycznym na terenie całej Polski.
Marcin Bagiński, zastępca dyrektora Departamentu Komunikacji KGHM podaje, że KGHM Polska Miedź na bieżąco reaguje na prośby dotyczące wsparcia w powstrzymaniu epidemii.
Do tej pory Polska Miedź wraz ze spółkami z Grupy Kapitałowej KGHM włączyła się m.in. w produkcję środków do dezynfekcji (specjalną linię technologiczną uruchomiła spółka NITROERG produkując płyn Nitrosept) czy produkcję maseczek i fartuchów i ochronnych (KGHM ZANAM). Fundacja KGHM wsparła m.in. zakup respiratorów - czytamy w komunikacie.
Reklama
Bagiński podkreśla, że do Polski trafił także pierwszy z transportów ze sprzętem medycznym zakupionym przez KGHM w Chinach, a lubińska spółka dokonała zakupu sprzętu medycznego o łącznej wartości przekraczającej 15 mln USD (ok. 60 mln zł)
W sumie przetransportowanych będzie 600 tys. masek medycznych, ponad 250 tys. kombinezonów, kilkadziesiąt tysięcy par gogli ochronnych oraz około 150 respiratorów. Sprzęt, który docelowo trafić ma do szpitali, przychodni oraz placówek innych służb sanitarnych, zostanie przekazany do dyspozycji Ministerstwa Zdrowia, które będzie decydować o jego dokładnym przeznaczeniu. - wynika z komunikatu.
Reklama
Źródło: KGHM