Reklama

Ponad 200 cudzoziemców chciało nielegalnie dostać się do Polski

14/03/2022 11:22

W minionych trzech dniach (11-13.03.2022 r.) polsko-białoruską granicę nielegalnie próbowało przekroczyć 206 cudzoziemców - informuje Podlaski Oddział Straży Granicznej.

Z relacji SG wynika, że nielegalni migranci ujawnieni zostali na odcinkach służbowej odpowiedzialności Placówek SG w Czeremsze, Kuźnicy, Lipsku, Michałowie, Mielniku, Narewce, Szudziałowie i Nowym Dworze.

"Wśród zatrzymanych znajdowali się obywatele Egiptu, Jemenu, Syrii, Iraku, Kuby, Ghany, RPA, Gwinei, Kamerunu. Niebezpiecznie było w terytorialnym zasięgu Placówek SG w Czeremsze i Mielniku. Tu grupy cudzoziemców siłą forsowały granicę. W polskie patrole rzucano kamieniami, świecono laserem i oślepiano latarkami. W tym czasie przecinano tymczasowe ogrodzenie z concertiny i próbowano nielegalnie przekroczyć granicę naszego państwa" - czytamy.

Reklama

W sobotę (12.03) patrole z placówki w Bobrownikach zatrzymały grupę 13 osób, wśród których było 9 obywateli Syrii i 4 obywateli Iraku. Osoby te pokonały rzekę graniczną Świsłocz przy pomocy drabiny, dostarczonej im przez białoruskich żołnierzy.   

"Dzisiejszej już doby 32 nielegalnych migrantów zostało ujawnionych przez patrole z  Kuźnicy, Czeremchy i Mielnika. Wśród nich znajdowali się obywatele Etiopii, Senegalu, Jemenu, Syrii, Togo i Egiptu" - informuje SG


To nie wszystko. Wczoraj (13.03) funkcjonariusze z Placówki SG w Kuźnicy po pościgu zatrzymali obywatela Kirgistanu. Cudzoziemiec przewoził trzech obywateli Iraku, którzy przekroczyli polsko-białoruską granicę wbrew przepisom.  

Reklama

W sumie od piątku (11.03) do wczoraj (13.03) zatrzymano 6 pomocników, a od początku 2022 roku łącznie 42.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości