Reklama

Ponad 70 osób pod nadzorem epidemiologicznym

03/03/2020 07:30

Ponad 70 osób w Podlaskiem jest pod nadzorem w związku z podejrzeniem zakażenia koronawirusem - przekazuje Polskie Radio Białystok. W Polsce wciąż nie ma jednak oficjalnie potwierdzonego przypadku zakażenia.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski informował wczoraj, że w Polsce kwarantannie domowej poddano 237 osób, a ponad 3600 objętych jest nadzorem epidemiologicznym. Pod takim nadzorem w województwie podlaskim jest 71 osób.

Szumowski podkreśił, że trzeba być przygotowanym  na pojawienie się koronawirusa w Polsce. Zapewnia, że sytuacja jest na  bieżąco monitorowana

Łomżyński szpital ma obowiązek pozostawania w stanie podwyższonej gotowości.

Wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski nałożył na osiem szpitali w regionie obowiązek pozostawania w stanie podwyższonej gotowości. Decyzja podjęta została  w związku z zagrożeniem pojawienia się koronawirusa SARS-CoV-2 na terenie województwa podlaskiego i koniecznością zapewnienia miejsca do leczenia pacjentów zakażonych wirusem. Stan podwyższonej gotowości ma oznaczać możliwość  zlecenia szpitalom m.in. zwiększenia bazy łóżek zakaźnych, przekształcenie oddziału w oddział zakaźny oraz zwiększenie obsady personelu.

Reklama

W Podlaskiem stan podwyższonej gotowości obowiązuje w następujących placówkach:

1. Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Augustowie

2. Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku

3. Uniwersytecki Dziecięcy Szpital Kliniczny im. L. Zamenhofa w Białymstoku

4. Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Bielsku Podlaskim

5. Szpital Ogólny im. dr Witolda Ginela w Grajewie

6. Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Hajnówce

7. Szpital Wojewódzki im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży

Reklama

8. Szpital Wojewódzki im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach.

Co musisz wiedzieć o koronawirusie?

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości