Minionej doby (23.03) nielegalnie przedostać się przez polsko – białoruską granicę próbowało 61 osób - informuje Podlaski Oddział SG. Funkcjonariusze zatrzymali również obywatela Ukrainy, który przewoził 7 obywateli Iraku.
Z relacji Podlaskiego Oddziału SG wynika, że minionej doby próby sforsowania granicy miały miejsce na odcinkach służbowej odpowiedzialności Placówek SG w Kuźnicy, Bobrownikach, Narewce, Dubiczach Cerkiewnych, Nowym Dworze, Płaskiej, Lipsku i Białowieży. Ujawnieni cudzoziemcy pochodzili z Kazachstanu, Iraku, Afganistanu, Sudanu, Jemenu, Syrii i Egiptu. Najwięcej osób (łącznie 27) ujawnionych zostało przez patrole z Placówki SG w Kuźnicy.
Zatrzymano również jednego obywatela Ukrainy, który usłyszał zarzuty dotyczące pomocnictwa w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy.
"Patrol Straży Granicznej w miejscowości Straż podał sygnały do zatrzymania się kierującemu samochodem marki Lexus, który nie zatrzymał się do kontroli. Funkcjonariusze podjęli pościg w wyniku którego zatrzymano uciekający pojazd, którego kierowcą był obywatel Ukrainy. Mężczyzna przewoził 7 obywateli Iraku, którzy nielegalnie przekroczyli granicę z Białorusi do Polski" - informuje POSG.
Również policja poinformowała, że wczoraj funkcjonariusze z łódzkiego oddziału prewencji zatrzymali w Michałowie dwóch mężczyzn w związku z pomocą w nielegalnym przekraczaniem granicy. Zatrzymani to obywatele Gruzji.
zdj. SG