Reklama

Pracowita doba na granicy! 134 osoby chciały nielegalnie dostać się na teren Polski

22/03/2022 09:46

Ubiegłej doby (21.03.2022 r.) ujawniono aż 134 cudzoziemców, którzy nielegalnie próbowali przekroczyć polsko-białoruską granicę - informuje Podlaski Oddział Straży Granicznej.

SG podaje, że próby przedostania się na terytorium Polski miały miejsce na odcinkach służbowej odpowiedzialności Placówek SG w  Kuźnicy, Płaskiej, Lipsku, Krynkach, Dubiczach Cerkiewnych, Michałowie, Mielniku, Nowym Dworze i Narewce. Wśród ujawnionych cudzoziemców znajdowali się obywatele Iraku, Jemenu, Kuby, Sudanu, Nigerii, Syrii, Afganistanu, Indii i Turcji.

"Niebezpiecznie było na odcinkach ochranianych przez Placówki SG w Czeremsze i  Dubiczach Cerkiewnych, gdzie białoruskie służby rzucały w stronę polskich patroli kamieniami. W wyniku ataku nikt nie ucierpiał, uszkodzono jednak budkę wartowniczą. Patrol z Placówki SG w Krynkach ujawnił natomiast  grupę 8 Irakijczyków, którzy usiłowali dostać się na terytorium Polski pokonując w  bród rzekę graniczną Świsłocz" - czytamy.

Reklama

Mundurowym udało się zatrzymać 9 osób za pomocnictwo w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy.

zdj. SG

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości