Dyrektorzy i nauczyciele łomżyńskich placówek oświatowych spotkali się w auli II Liceum Ogólnokształcącego, aby podzielić się opłatkiem i złożyć sobie serdeczne życzenia. Świąteczny nastrój wprowadzili uczniowie ogólniaka, przygotowując z tej okazji jasełka.
- To Państwo dbacie o edukację dzieci i młodzieży. Dzięki tej ciężkiej pracy, łomżyńscy uczniowie są wychowywani w duchu patriotyzmu, poszanowania wartości i godności drugiego człowieka - mówił podczas spotkania prezydent Mariusz Chrzanowski, składając także wszystkim pracownikom oświaty serdeczne życzenia, aby czas świąt był wyjątkowy i pełen refleksji, a nadchodzący rok obfitował w spokojną pracę.
Podziękowania i życzenia pracownikom oświaty złożyli również łomżyńscy posłowie: Bernadeta Krynicka i Lech Kołakowski oraz przewodniczący Rady Miejskiej Jan Olszewski. Wiceprezes Ewa Chludzińska odczytała okolicznościowy list, napisany przez prezesa Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Łomży Aleutynę Kołos. Świąteczno-noworoczne życzenia przekazał również naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Łomży Paweł Piwowarski,.
Po oficjalnych wystąpieniach i przemowach, ksiądz biskup Tadeusz Bronakowski odczytał fragment Ewangelii wg. św. Łukasza o narodzinach Zbawiciela. Dyrektorzy, nauczyciele łomżyńskich placówek oświatowych oraz zaproszeni goście podzielili się opłatkiem, składając sobie serdeczne życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz nadchodzącego 2019 roku. Na suto zastawionym stole pojawił się tradycyjny karp, barszcz oraz pierogi.