Młody mężczyzna czuje się dobrze. Mieszkaniec Łomży pracował także w Warszawie i w szpitalu w Grajewie. Według naszych informacji 10 osób z jego najbliższego otoczenia - pracowników łomżyńskiego szpitala zostało poddanych kwarantannie domowej.
O całej sprawie poinformowany jest już wojewoda podlaski. Pełniący obowiązki dyrektora łomżyńskiego szpitala Jacek Roleder zwrócił się do służb wojewody z prośbą zabezpieczenie niezbędnej kadry, która przyjęłaby obowiązki osób przebywających na kwarantannie.
Zakażony technik rtg pracował również w szpitalu w Grajewie. W związku z tym oddział kardiologiczny oraz chorób wewnętrznych grajewskiego szpitala został zamknięty a jego pracownicy trafili na kwarantannę domową.
- Pacjenci Oddziału Chorób Wewnętrznych i Oddziału Kardiologicznego są sukcesywnie przekazywani do Szpitala Zakaźnego w Łomży lub do Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego Grajewie i również są diagnozowani pod kątem zakażenia. Działalność wymienionych powyżej Oddziałów została zawieszona do odwołania - poinformował portal e-Grajewo.pl dyrektor Szpitala Ogólnego im. dr Witolda Ginela w Grajewie Sebastian Wysocki.