Premier Mateusz Morawiecki ma dziś przyjechać do województwa podlaskiego, gdzie będzie wizytował granicę polsko-białoruską.
Premier Mateusz Morawiecki we wtorek po południu będzie wizytował granicę polsko-białoruską w województwie podlaskim – dowiedziała się we wtorek nieoficjalnie PAP ze źródeł zbliżonych do rządu.
Wizyta ma związek z gwałtowanym wzrostem liczby nielegalnych migrantów m.in. z Iraku, Afganistanu i Syrii.
Informację o planowanej wizycie szefa rządu jako pierwszy podał portal 300polityka.pl. O godz. 15:30 odbędzie się odprawa z dowództwem Straży Granicznej, a następnie, o 16:10, spotkanie ze strażnikami granicznymi, przedstawicielami wojska oraz policji. Później premier ma przejechać po pasie granicznym, a o 16:50 spotkać się z dziennikarzami. Kolejnym punktem jest spotkanie premiera z Mieszkańcami Saczkowców.