Reklama

Premier podjął decyzję w sprawie narodowej kwarantanny

12/11/2020 20:52

- Nie musimy wprowadzać narodowej kwarantanny - ogłosił dziś (12.11) wieczorem premier Mateusz Morawiecki.

Premier Mateusz Morawiecki poinformował za pośrednictwem facebooka, że w kraju zaczęła spadać liczba zakażonych. Oznacza to, że rząd nie musi wprowadzać narodowej kwarantanny.

- 65 nowych przypadków na 100 tysięcy mieszkańców to nadal dużo, ale to pierwszy sygnał stabilizacji i dowód, że ostatnie obostrzenia przynoszą skutki, a społeczna dyscyplina ma sens - ogłosił szef rządu. - Po konsultacjach z Radą Medyczną ustaliliśmy, że jeżeli liczba zakażeń utrzyma się na podobnym poziomie - bardziej radykalne kroki nie będą potrzebne.

Reklama

Premier poprosił, by nadal przestrzegać zaleceń.

- Przed nami jeszcze długa wojna, ale wygramy ją. Wierzę w to, że niedługo wrócimy do normalności. (...) Dystans, jaki nas dzieli od progu narodowej kwarantanny nadal jest niewielki i nie pozwala na swobodę. To dzięki naszej odpowiedzialnej postawie, dzięki konsekwentnej realizacji zasady DDM zyskaliśmy delikatną przewagę w tej walce z wirusem. Teraz nie możemy jej zmarnować. Żeby wygrać tę wojnę potrzebujemy jeszcze bardzo wielu takich zwycięstw.

Reklama

Szczepionki dla Polaków

Szef rządu wrócił do tematu szczepionek firmy Pfizer. Szczepiania mają być w pełni dobrowolne, a jednocześnie powszechnie dostępne. W pierwszej kolejności otrzymają je seniorzy, osoby z przewlekłymi chorobami i służby medyczne. 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości