Reklama

Próbują nielegalnie przekroczyć polsko-białoruską granicę

02/03/2022 12:19

Wczoraj (01.03.2022 r.) 51 cudzoziemców próbowało nielegalnie przedostać się z Białorusi do Polski - poinformował dziś Podlaski Oddział Straży Granicznej.

Migranci zostali zatrzymani na trzech odcinkach ochranianych przez Podlaski Oddział Straży Granicznej.

"W rejonie służbowej odpowiedzialności Placówki SG w Czeremsze zatrzymano 7 obywateli Syrii, natomiast rejonie Placówki SG w Michałowie 21 obywateli Iraku i 4 obywateli Syrii. Z kolei na odcinku ochranianym przez Placówkę SG w Mielniku zatrzymano 12 obywateli Iraku, 6 obywateli Kongo i obywatela Burkina Faso." - czytamy w komunikacie.

POSG dodaje, że za pomocnictwo w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy państwowej wbrew przepisom funkcjonariusze z Placówki SG w Michałowie zatrzymali 4 obywateli Gruzji.

Reklama

W lutym br. Straż Graniczna odnotowała 496 prób nielegalnego przedostania się z Białorusi do Polski. Od początku roku takich prób było 1536.

 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości