IMGW wydał ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego stopnia. Po godzinie 12:00 mieszkańcy Łomży i pobliskich powiatów mogą spodziewać się wystąpienia upałów. Temperatura maksymalna w dzień osiągnie do 31°C.
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dotyczące wystąpienia upałów w powiatach, takich jak: białostocki, Białystok, bielski, hajnowski, kolneński, Łomża, łomżyński, siemiatycki, wysokomazowiecki i zambrowski.
- Prognozuje się upał. Temperatura maksymalna w dzień od 29°C do 31°C - poinformowało białostockie biuro prognoz.
Zjawisko może występować od godz.12:00 do godz.17:30 dnia 04.09.2024. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 70%.