Reklama

Przejścia dla pieszych. Pasy będą ponownie malowane

28/05/2022 09:13

MPGKiM odświeża pasy na przejściach dla pieszych w mieście. Wkrótce prace rozpoczną przy Pl. Kościuszki, ul. Sikorskiego, ul. Szosa Zambrowska czy przy ul. Piłsudskiego.

W czerwcu Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Zakład Budżetowy w Łomży planuje odświeżyć malowanie pasów na przejściach dla pieszych, w miejscach, w których farba wypłowiała i są one słabo widoczne. Mowa o takich lokalizacjach jak: Pl. Kościuszki, ul. Sikorskiego, ul. Szosa Zambrowska, ul. Piłsudskiego. 

-  Prace związane z poprawą oznakowania poziomego na terenie miasta są realizowane przez pracowników MPGKiM ZB w Łomży przy sprzyjających warunkach atmosferycznych zgodnie z zaleceniami Urzędu Miejskiego w Łomży. W miejscach, w których utrudnienia w ruchu są najmniej uciążliwe, prace odbywają się w godzinach od 7 – 15. W miejscach o dużym natężeniu ruchu, gdzie czynności związane z renowacją oznakowania poziomego spowodowałyby znaczne utrudnienia w ruchu drogowym, prace wykonywane będą w godzinach nocnych - informuje Paweł Pietrzak z Zakładu Dróg i Zieleni MPGKiM ZB w Łomży.

Reklama

Do renowacji pasów wykorzystywane są farby drogowe na bazie żywicy akrylowej. Na ich wyschnięcie trzeba czekać około 40 minut (zakładając, m.in. że na zewnątrz mamy 20ºC). MPGKiM korzysta również z drogowych mas chemoutwardzalnych stosowanych na zimno, których czas schnięcia to około 20 – 30 minut od rozłożenia (tu także w temperaturze 20ºC). 

 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości