Reklama

Więcej łóżek covidowych w łomżyńskim szpitalu

08/10/2021 14:08

​​​​​​​Wojewoda podlaski polecił Szpitalowi Wojewódzkiemu w Łomży zwiększenie liczby łóżek dla pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem koronawirusem.

Zgodnie z poleceniem wojewody, szpital w Łomży dysponuje 4 łóżkami intensywnej terapii na OIOM-ie, 2 respiratorowymi oraz 38 łóżkami zakaźnymi, które rozmieszczone są na kilku oddziałach. 20 z 38 łóżek znajduje się na oddziale zakaźnym, co oznacza, że cały oddział przeznaczony jest dla pacjentów „covidowych”. 10 łóżek znajduje się na oddziale płucnym i 8 na laryngologicznym – to "zwykłe" łóżka zakaźne drugiego poziomu, które nie są przeznaczone dla pacjentów wymagających hospitalizacji np. z powodów laryngologicznych (pozostałe łóżka na tych oddziałach dostępne są dla pacjentów bez COVID-19). Łóżka respiratorowe i łóżka buforowe (dla pacjentów oczekujących na wynik) znajdują się w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym.

W Szpitalu jest coraz więcej osób chorych na COVID-19. Dziś przebywa tam 17 pacjentów „covidowych”, chociaż wczoraj było ich jeszcze 14.

Reklama

Minionej doby potwierdzono w Polsce 1895 zakażeń koronawirusem. Najwięcej przypadków odnotowano w województwach: mazowieckim (396), lubelskim (368) i podlaskim (192). W Łomży odnotowano tylko 2 zakażenia.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości