35-letni mężczyzna przyjechał do Łomży z Belgii, aby zdać egzamin na prawo jazdy. Teraz grozi mu odsiadka za pobicie recepcjonisty hotelu.
Zgłoszenie o pobiciu recepcjonisty policjanci otrzymali w niedzielę nad ranem. Doszło do tego w jednym z hoteli w centrum Łomży.
- Funkcjonariusze ustalili, że 69-letni mężczyzna pracujący w hotelu zwrócił uwagę jednemu z gości hotelowych, po czym wywiązała się między nimi awantura. Sprzeczka szybko przerodziła się w szarpaninę. Gość hotelowy zadawał ciosy pięściami oraz kopał mężczyznę. Na skutek zdarzenia 69-letni recepcjonista trafił do szpitala - informuje KMP w Łomży.
Okazało się, że gość hotelowy na stałe mieszka w Belgii. Do Łomży przyjechał zdać egzamin na prawo jazdy.
- Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu powiedział policjantom, że w nocy chciał wyjść na papierosa przed budynek hotelu, jednak drzwi były zamknięte. Pomiędzy nim, a starszym mężczyzna doszło do krótkiej wymiany zdań, po czym recepcjonista go odepchnął, a on go zaatakował. Nie pamięta dokładnie co działo się później, ponieważ jak sam stwierdził był pod dużym wpływem alkoholu, a wtedy mógł nie zapanować nad swoim zachowaniem. Policjanci zabezpieczyli nagranie monitoringu z tego zajścia.
35-latek usłyszał zarzut. Grozi mu teraz kara do 5 lat więzienia. Łomżyńscy policjanci dodają, że kara może być podwyższona o połowę z uwagi na chuligański charakter zdarzenia. Jednocześnie mundurowi nie wykluczają zmiany kwalifikacji prawnej czynu.