Pomalowane spray’em przystanki i ławki, wybite szyby czy uszkodzona gablota ogłoszeniowa to przykłady występków chuligańskich, do których doszło w Łomży w tym roku. MPGKiM apeluje o wspólne dbanie o wygląd przestrzeni publicznej.
W tym roku Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Zakład Budżetowy w Łomży musiało kilka razy wymieniać wybite szyby wiat przystankowych czy też czyścić ławki i szklane powierzchnie pomalowane spray’em. Jeżeli chodzi o przystanki, chuligani wybierali takie lokalizacje jak: Stary Rynek, Al. Piłsudskiego, ul. Sikorskiego, ul. Wesoła czy ul. Meblowa. Nie odpuścili również gablocie ogłoszeniowej na przystanku przy ul. Rządowej.
- Koszty napraw są zależne od rodzaju zanieczyszczeń oraz czasu ich usunięcia, w przypadku czyszczenia szyb czy siedzisk najczęściej jest to koszt oscylujący w granicach 200 zł. Natomiast wymiana szyb również zależy od rodzaju szyby, jej wielkości oraz sposobu montażu i kształtuje się na poziomie około 1200 zł. Większość spraw jest zgłaszana na policję, z wyjątkiem małych zanieczyszczeń typu pomazanie spraye'em lub mazakami, które są usuwane na bieżąco. Na temat ukarania sprawców nie posiadamy informacji - tłumaczy Kamil Mateuszczyk, kierownik Zakładu Oczyszczania Miasta Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Zakładu Budżetowego w Łomży.
Reklama
Fot. MPGKiM