Reklama

Przywrócenie pediatrii w Łomży coraz bliżej

16/12/2021 08:24

Sprawa przywrócenia Oddziału Dziecięcego w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży nabiera coraz większego tempa. Jak dowiedziała się nasza redakcja, trwające rozmowy są bliskie finalizacji.

Przypomnijmy, że w połowie listopada prezydent miasta Mariusz Chrzanowski wystosował list otwarty do dyrektora szpitala Jarosława Pokoleńczuka z prośbą o jak najszybsze podjęcie działań w celu uruchomienia Oddziału Dziecięcego w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży. 

- Problem braku Oddziału Dziecięcego traktowany jest przeze mnie priorytetowo i zapewniam, że podejmuję działania w kierunku jego uruchomienia – zapewniał w pisemnej odpowiedzi Pokoleńczuk, informując jednocześnie, że dotychczasowe poszukiwania pediatrów, pomimo oferty dowolnej formy zatrudnienia i atrakcyjnych wynagrodzeń, nie przyniosły efektu.    

Reklama

Sprawa nabrała jednak przyspieszenia i szanse, że pediatria wróci do Łomży są coraz większe.

- Już wielokrotnie apelowałem w tej sprawie, ale wydaje się, że ta ostatnia interpelacja nabrała takiego mocnego wydźwięku społecznego. Widać to chociażby podczas rozmów z ludźmi. Dostrzegalne jest także duże zaangażowanie ze strony dyrektora szpitala, który poszukuje lekarzy i nawet kontaktuje się z medykami, którzy do mnie się zwracali, z taką informacją, że są prowadzone z nimi rozmowy. Bardzo liczę na skuteczność tych działań – mówi prezydent Chrzanowski.

Reklama

- Prowadzenie Szpitala Wojewódzkiego nie jest zadaniem miasta tylko władz województwa. Jako prezydentowi, ale przede wszystkim jako mieszkańcowi naszego miasta zależy mi bardzo na tym, aby Oddział Dziecięcy, który funkcjonował przez lata w naszym mieście został przywrócony. Ostatni czas był naprawdę trudny dla mieszkańców Łomży, którzy mają dzieci, bo jeżeli pojawiały się jakieś zdarzenia, to ci rodzice musieli jechać do Białegostoku lub Grajewa aby otrzymać podstawową pomoc dla swoich pociech – podsumowuje włodarz miasta.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki w trybie pilnym zobowiązał dyrektora Pokoleńczuka do niezwłocznego uruchomienia oddziału.

Reklama

Czekamy więc na dalszy rozwój sprawy.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości