Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Łomży dzięki zaangażowaniu poseł Bernadety Krynickiej zyskała środki finansowe na dwie duże inwestycje. W zeszłym roku do stacji trafił sprzęt o wartości ok. 340 tys. złotych, w tym roku wyremontowany zostanie dach, a w następnym elewacja. Szacunkowy koszt remontów to ok. 2,7 mln złotych.
Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Łomży zajmuje się szeroko pojętą ochroną zdrowia publicznego. Oprócz działalności nadzorowej, wykonuje także działania laboratoryjne. Tylko w ubiegłym roku wykonano 69 tys. oznaczeń i pomiarów.
PSSE dzięki zaangażowaniu poseł Bernadety Krynickiej pozyskała środki finansowe na dwie duże inwestycje. Pierwszą z nich zrealizowano z końcem ubiegłego roku - zakupiono nowy sprzęt laboratoryjny za ok. 340 tys. złotych. Środki wygospodarowano z rezerwy ogólnej państwa.
- Ten poprzedni już się domagał odejścia na "zasłużoną emeryturę", już był mocno wyeksploatowany - mówi Przemysław Gosk, Powiatowy Inspektor Sanitarny.
Drugą inwestycję podzielono na dwie części. W tym roku stacja przymierza się do remontu dachu za ok. 700 tys. złotych, a w przyszłym kamienica zyska nową elewację - prace wyceniono szacunkowo na 2 mln złotych. Pieniądze zostały zarezerwowane w budżecie wojewody, a w przypadku remontu dachu - znajdują się już na koncie PSSE.
Przemysław Gosk złożył podziękowania poseł na Sejm RP Bernadecie Krynickiej, wojewodzie podlaskiemu Bohdanowi Paszkowskiemu, premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, Państwowej Wojewódzkiej Inspektor Sanitarnej Elżbiecie Kraszewskiej, a także wszystkim pracownikom nadzoru, administracji i oddziału laboratoryjnego.
Jak mówiła dziś poseł Bernadeta Krynicka, ta jednostka powinna być wyposażona w jak najlepszy sprzęt, wyremontowana i powinny panować tu bardzo dobre warunki pracy, o co wspólnie zabiegała z powiatowym inspektorem sanitarnym. - Myślę, że za rok zrobimy następną konferencję i będziemy się cieszyć następnym sukcesem - dodaje posłanka.