Martyna Wiśniewska i Bartosz Kaczorowski zostali docenieni w konkursie o Nagrodę Prezesa Agencji Rozwoju Przemysłu w kategorii "technologie informatyczne".
Absolwenci Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży - Martyna Wiśniewska oraz Bartosz Kaczorowski odnieśli sukces. Praca magisterska Martyny Wiśniewskiej - absolwentki informatyki wygrała w konkursie o Nagrodę Prezesa Agencji Rozwoju Przemysłu w kategorii "technologie informatyczne". Z kolei praca inżynierska Bartosza Kaczorowskiego, również absolwenta informatyki, zdobyła wyróżnienie w tej samej kategorii.
Martyna Wiśniewska nagrodzoną pracę "Analiza i badanie metod projektowania doświadczeń użytkownika (UX DESIGN) na przykładzie strony internetowej" pisała pod okiem dra inż. Andrzeja Sawickiego, kierownika zakładu informatyki. Promotorem pracy Bartosza Kaczorowskiego "Projekt systemu prognozowania zanieczyszczenia powietrza na danym terenie" była dr inż. Aneta Wiktorzak, dziekan wydziału informatyki i nauk o żywności.
Konkurs skierowany był do studentów publicznych uczelni zawodowych zrzeszonych w Konferencji Rektorów Publicznych Uczelni Zawodowych.
To już III edycja plebiscytu i drugi podwójny sukces absolwentów PWSIiP w Łomży. W pierwszej edycji, w 2019 r., w kategorii "innowacje w przemyśle" wygrała praca magisterska Ewy Wnuk, a w kategorii prace inżynierskie, także z obszaru innowacje w przemyśle, trzecie miejsce zajął przygotowany przez Juliana Skowrońskiego "Prototyp autonomicznego robota obsługującego ruch palet między magazynem i strefą załadunku/rozładunku". W II edycji konkursu w gronie wyróżnionych prac magisterskich w kategorii "zarządzanie przedsiębiorstwem w warunkach globalizujących się rynków" znalazła się praca Emila Borkowskiego, absolwenta administracji.
Źródło: PWSiP w Łomży