Kilkudziesięciu ratowników medycznych z WSPR w Łomży zatrudnionych na umowy cywilno-prawne złożyło dziś (28.08) wypowiedzenia z pracy. O sprawie informuje Polskie Radio Białystok.
Jak przekazał dziennikarzom dyrektor Sławomir Szajda, chodzi o 45 pracowników.
- Jeżeli chodzi o ratowników na umowy cywilno-prawne to musimy powiedzieć o 58 pracownikach medycznych, którzy z nami w tej chwili współpracują. Dostaliśmy w sumie 45 wypowiedzeń, jeżeli chodzi o ratowników mających takie umowy. Mają w tej chwili miesięczny okres wypowiedzenia – przekazał dyrektor Sławomir Szajda Polskiemu Radiu Białystok.
Wypowiedzenia mają być efektem braku porozumienia co do podniesienia wysokości wynagrodzenia.
- Nie mówmy w ten sposób, że większość odeszła, ponieważ jesteśmy w trakcie rozmów z naszymi ratownikami medycznymi. Prowadzimy rozmowy, które pozwolą nam na dojście do wspólnych porozumień, wspólnych wniosków, które pozwolą dalej realizować naszą współpracę. Jesteśmy w trakcie postępowania kontraktowego, w związku z tym na razie nie przekreślajmy tej całej sytuacji - przekazał dyrektor Szajda w rozmowie z PRB.
Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Łomży działa nie tylko na terenie naszego miasta. Zabezpiecza również Grajewo, Kolno, Stawisko, Zambrów, Wysokie Mazowieckie i Ciechanowiec.