W poniedziałek ratownicy z łomżyńskiej GR "Nadzieja" ruszyli na polsko-ukraińską granicę, by pomóc osobom uciekającym przed wojną.
Ks. Radosław Kubeł i ratownicy z "Nadziei" są na kolejowym przejściu granicznym w Przemyślu, gdzie zatrzymują się pociągi z Ukrainy. Zespół rozwinął tam punkt medyczny do udzielania pomocy.
"Dzień, noc, wstaje kolejny dzień. Pomagamy na kolejowym przejściu granicznym w Przemyślu. Jest tu dużo łez, są oddechy ulgi, ale i ciągła troska o mężczyzn, którzy zostali walczyć... Pani ze zdjęcia - emerytowanej pielęgniarce z Kijowa - obiecaliśmy, że podziękujemy wszystkim polskim medykom na granicy. Mied-siestra pozdrawia, ekipa Nadziei też" - czytamy w relacji ratowników.
Reklama
Ratownicy nie zabrali pomocy rzeczowej, jedynie medykamenty. Kto chciałby wesprzeć tę akcję może dokonać wpłaty na konto parafialne: 56 8757 0001 0003 8250 2000 0010
"Chcemy, aby nasze ręce udzielające pomocy reprezentowały wszystkich mieszkańców naszego województwa, którym od lat sluzymy!Na naszych pojazdach z dumą nosimy motto "Bogu na chwałę, ludziom na ratunek!"