Mając na względzie bezpieczeństwo uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły, prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski, zdecydował o zabezpieczeniu w projekcie przyszłorocznego budżetu miasta środków na wykonanie elewacji budynku III Liceum Ogólnokształcącego - informuje Urząd Miejski w Łomży.
- Z prośbą o zabezpieczenie środków finansowych na prace związane z remontem elewacji szkoły zwrócili się do włodarza miasta rodzice uczniów. Należy zaznaczyć, że ta inwestycja była już wpisana do projektu tegorocznego budżetu miasta. Jednak z uwagi na nieuchwalenie przez Radę Miejską planu finansowego w pierwszym terminie, ostatecznie się w nim nie znalazła - przekazują urzędnicy.
III LO mieści się w zabytkowym budynku przy ul. Senatorskiej. Elewacja nie była remontowana od czasu dobudowania trzeciej kondygnacji w latach 70-tych XX wieku. Obecnie jest ona w bardzo złym stanie technicznym i zagraża bezpieczeństwu uczniów i nauczycieli.
- Warto dodać, że w tym roku w budynku szkoły przy ul. Senatorskiej, z wyjątkiem sali gimnastycznej, zostały wymienione wszystkie okna wraz z parapetami. Fundusze na ten cel, na wniosek prezydenta radni miejscy przesunęli w kwietniu br. Uwzględniając bezpieczeństwo uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły oraz obawy rodziców, włodarz miasta, zdecydował o zabezpieczeniu środków na remont elewacji budynku III LO w projekcie budżetu na 2023 rok - dodają miejscy urzędnicy.
Projekt budżetu ma zostać przedstawiony radnym do połowy listopada br.
zdj. UM Łomża