Reklama

Rehabilitacja po COVID-19 w łomżyńskim szpitalu

02/02/2022 14:07

Pacjenci, którzy przeszli COVID-19, będą mogli skorzystać ze specjalistycznej rehabilitacji w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży. Sprzęt i aparaturę kupi osiem podlaskich placówek medycznych.

Stosowne porozumienia zostały dziś podpisane w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego. Inicjatorem projektu jest samorząd województwa, a partnerami szpitale w Grajewie, Hajnówce, Dąbrowie Białostockiej, Łapach, ośrodek rehabilitacji w Suwałkach, szpitale wojewódzkie w Łomży i w Białymstoku oraz USK w Białymstoku.

– Choć jesteśmy w trakcie piątej fali pandemii, zarząd województwa już teraz myśli, co będziemy robić potem. Mieszkańcy potrzebują takich działań, chcą czuć się bezpiecznie – stwierdził marszałek Artur Kosicki. – Rehabilitacja będzie prowadzona w różnych szpitalach, zarządzanych przez powiaty, skarb państwa czy województwo. Są one usytuowane w różnych częściach województwa, aby ta opieka była kompleksowa i mógł z niej skorzystać każdy mieszkaniec Podlaskiego.

Reklama

Na przedsięwzięcie przewidziano 5 mln zł z funduszy europejskich, za które placówki kupią sprzęt i aparaturę do rehabilitacji.

"Pieniądze na rehabilitację pocovidową będą pochodzić z dodatkowych 14 mln euro, jakie Województwo Podlaskie otrzymało z Komisji Europejskiej (KE) w ramach React-EU (Recovery Assistance for Cohesion and the Territories of Europe). To nowy mechanizm pomocowy KE, będący odpowiedzą na kryzys wywołany pandemią. Pieniądze z tej puli mogą zostać wykorzystane m.in. na wsparcie ochrony zdrowia. Dotacja zostanie przyznana po rozpatrzeniu wniosku, który przygotował Departament Zdrowia w urzędzie marszałkowskim." - informuje UMWP

Reklama

To pierwszy w województwie i jeden z kilku w Polsce kompleksowych projektów, które mają na celu pomoc osobom, wymagającym rehabilitacji po COVID-19.

zdj. Wrota Podlasia

 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości