Tylko o jednym nowym przypadku zakażenia koronawirusem w regionie poinformowało dziś Biuro Wojewody Podlaskiego.
Nowy przypadek zakażenia koronawirusem w Podlaskiem to mężczyzna w sile wieku z powiatu wysokomazowieckiego. Chory przebywa w izolacji domowej.
W sumie w województwie podlaskim odnotowano do tej pory 1041 potwierdzonych przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Wyzdrowiały kolejne trzy osoby (w sumie 871): młoda kobieta, młody mężczyzna i mężczyzna w sile wieku - wszyscy z powiatu białostockiego.
Jednocześnie Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny przekazał dziś informację o dwudziestym trzecim przypadku wystąpienia zgonu z powodu zachorowania na wirusa COVID-19 w województwie podlaskim.
"To kobieta w wieku 78 lat, mieszkanka powiatu białostockiego, była hospitalizowana w szpitalu w Białymstoku. Miała choroby współistniejące." - czytamy w komunikacie.
W Polsce odnotowano aż 809 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Najwięcej zachorowań dotyczy województwa śląsiego (259), małopolskiego (144) i mazowieckiego (104). Ministerstwo Zdrowia poinformowało też o śmierci 13 osób zakażonych koronawirusem.
Liczba zakażonych koronawirusem w Polsce: 50 324/1 787 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).