Na zjeździe z mostu "Hubala" pojawiła się tablica informująca o zmianie pierwszeństwa w ruchu. Jednak po konsultacjach z mieszkańcami i lokalną władzą, została zdjęta.
Na 1 października zaplanowano zmianę pierwszeństwa na skrzyżowaniu w Piątnicy Włościańskiej (zjazd z mostu "Hubala"). W zamierzeniu ma to usprawnić ruch w tym miejscu, szczególnie w godzinach szczytu komunikacyjnego.
Okazuje się jednak, że wszystko zostanie po staremu.
- W czwartek 22 września 2022 r. wicestarosta łomżyński Maria Dziekońska, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Łomży Krzysztof Święcki i przedstawiciel Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łomży spotkali się z radnymi, sołtysami i mieszkańcami, którzy zgłaszali swoje zastrzeżenia do zaproponowanego przez ZDP w Łomży rozwiązania. Po wysłuchaniu argumentów wszystkich zainteresowanych stron, zdecydowano, że organizacja ruchu na skrzyżowaniu nie ulegnie zmianie - poinformowało Starostwo Powiatowe w Łomży.
Reklama
Jak zapewnia urząd, spotkanie było okazją do rozmowy również o innych kwestiach drogowych.
Źródło: Starostwo Powiatowe w Łomży, oprac. MyLomza.pl