Reklama

Są pieniądze na wypłaty dodatku węglowego

22/09/2022 12:33

Ministerstwo Klimatu i Środowiska zapewnia, że w najbliższym czasie ruszą wypłaty dodatku węglowego. Środki na ten cel wojewoda podlaski przekazał już samorządom.

Wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski poinformował, że w środę (21.09) na konto Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego wpłynęły pieniądze na wypłatę dodatków węglowych. 

Pierwsza transza to dokładnie 238 869 665 zł. Środki otrzymało 118 samorządów. 

Jak zapewnia Bohdan Paszkowski, “kolejne transze będą przekazywane niezwłocznie po ich otrzymaniu z Ministerstwa Klimatu i Środowiska”. 

- Samorządy muszą teraz uruchomić procedury, mające na celu jak najszybszą dystrybucję pieniędzy - podaje natomiast w komunikacie resort klimatu i środowiska. 

Reklama

Jednorazowy dodatek węglowy w wysokości 3 000 zł to kwota, jaką otrzymają właściciele gospodarstw domowych, których wnioski zostały pozytywnie rozpatrzone.

Dodatek przysługuje gospodarstwom domowym, dla których głównym źródłem ogrzewania jest kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy na paliwo stałe – zasilane węglem kamiennym, brykietem lub peletem, zawierającymi co najmniej 85% węgla kamiennego.

Warunkiem otrzymania dodatku jest wpis lub zgłoszenie źródła ogrzewania do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.

Reklama

Osoby, które chcą jeszcze złożyć wnioski o dodatek węglowy, mają na to czas do 30 listopada 2022 r.

Źródło: Ministerstwo Klimatu i Środowiska

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości