Z niebanalnym, a jak na Łomżę można uznać, że wręcz rewolucyjnym pomysłem wyszedł dziś Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży, który postanowił rozszerzyć ofertę Parku Wodnego o "beztekstylne" wieczory saunowe. Krótko mówiąc, w wyznaczonych godzinach i konkretnym dniu z sauny można będzie korzystać nago.
Czy pomysł spotka się z zainteresowaniem i akceptacją łomżyniaków? Na to pytanie nie podejmujemy się nawet próby odpowiedzi. Wiemy natomiast, że na początku MOSiR proponuje, by owe specjalne wieczory w saunie były "koedukacyjne".
- Jeżeli okaże się, że nie ma zainteresowania, to wprowadzimy podział ze względu na płeć - zapewnia dyrektor Andrzej Modzelewski.
Niestety, dyrektor MOSiR był bardzo zajęty i nie mógł w krótkiej rozmowie telefonicznej wyjaśnić, skąd taki pomysł. A pomysł jest rzeczywiście wyjątkowy. W Łomży zapewne nawet rewolucyjny.
Jak poinformował dziś MOSiR, od piątku 17 lutego Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży w godzinach 21.00 – 24.00 w Strefie SPA wprowadza wieczory saunowe. W tym czasie obowiązywać będzie strefa beztekstylna, ponieważ wynika to przede wszystkim z kilku nadrzędnych zasad, które powinny być przestrzegane w saunie, a które możemy zamknąć w kilku kategoriach: zdrowie, bezpieczeństwo, higiena i relaks. Sama strefa beztekstylna przede wszystkim związana jest z higieną, ale również zdrowiem i bezpieczeństwem. Dlatego pamiętajmy w każdy piątek w godzinach 21.00 – 24.00 korzystając z saun nie używamy strojów kąpielowych, po korytarzach poruszamy się koniecznie w ręczniku lub szlafroku. Podczas wieczoru przewidziane są również atrakcje w postaci seansu saunowego (czymkolwiek on będzie - red.). Wieczory saunowe skierowane są tylko dla osób pełnoletnich.