Reklama

Separatyści podpalili ich gospodarstwo. Dach nad głową znaleźli w Łomży

15/03/2022 17:00

Olga i Siergiej z Ukrainy wraz z dziećmi, po 8 latach i kilku zmianach miejsca zamieszkania, trafili do Łomży. Tu znaleźli schronienie przed wojną. Rodzinie pomogło małżeństwo, które udostępniło mieszkanie w jednym z bloków w naszym mieście. Wędrówkę Ukraińców opisuje Onet.

Onet dotarł do jednej z ukraińskich rodzin, która po wielu trudnych latach, zamieszkała w Łomży.

Olga i Siergiej pochodzą z Ałczewska (południowo-wschodnia część Ukrainy). W 2014 r. uciekli z rodzinnego miasta. Separatyści ich okradli i podpalili gospodarstwo.

Rodzina zatrzymała się w Czerkasach (200 km na południowy wschód od Kijowa). Tu mieszkali kilka lat. Sprzedawali owoce i warzywa na targach. Jednak i w tym miejscu nie mogli zostać na stałe, bo towarzyszyły im oskarżycielskie uwagi miejscowych. Ludziom nie podobało się, że przyjechali z Donbasu i z góry zakładali, że Olga i Siergiej popierają separatystów i Rosję.

Reklama

Dlatego w 2019 r. zdecydowali, że pojadą do Halicza. Miasto opuścili 4 marca br. Jeszcze tego samego dnia dotarli do Łomży. Dach nad głową, czyli mieszkanie w jednym z bloków, dało im małżeństwo z naszego miasta.

Źródło: Onet

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości