W weekend (25-27.03) polsko-białoruską granicę próbowało nielegalnie przekroczyć 216 cudzoziemców - informuje Podlaski Oddział Straży Granicznej
Migranci ujawnieni zostali na odcinkach służbowej odpowiedzialności Placówek SG w Kuźnicy, Krynkach, Narewce, Lipsku, Dubiczach Cerkiewnych, Czeremsze, Szudziałowie, Bobrownikach, Michałowie, Nowym Dworze, Białowieży i Płaskiej. Wśród zatrzymanych znajdowali się obywatele Gwinei, Wybrzeża Kości Słoniowej, Togo, Jemenu, Kuby, Syrii, Iraku, Indii, Somalii, Kazachstanu, Turcji, Egiptu, Afganistanu, Kamerunu, Iranu, Tadżykistanu, Palestyny i Sudanu.
"Niebezpiecznie było w sobotę w terytorialnym zasięgu Placówek SG w Czeremsze i Dubiczach Cerkiewnych. Tu grupy cudzoziemców usiłujące siłowo sforsować granicę rzucały wraz z białoruskimi żołnierzami kamieniami w polskie patrole. W sobotę również funkcjonariusze z Placówki SG w Bobrownikach ujawniły dwie grupy (5 Irakijczyków i 6 obywateli Kazachstanu), które przekroczyły nielegalnie granicę przechodząc przez rzekę graniczną Świsłocz" - informuje Podlaski Oddział SG.
Reklama
Strażnicy zatrzymali również 3 pomocników w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej.
"Obywatele Białorusi, Gruzji i Ukrainy usiłowali swoimi autami przewieźć cudzoziemców, którzy wbrew obowiązującym przepisom przedostali się na terytorium Polski. W ich pojazdach ujawniono 4 Irakijczyków, 4 Syryjczyków i 2 Sudańczyków"
Od początku br. funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału SG zatrzymali w sumie 68 osoby za pomocnictwo i organizowanie nielegalnego przekraczania granicy polsko – białoruskiej.