Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje: został potwierdzony szósty przypadek wystąpienia zgonu z powodu zachorowania na wirusa COVID-19 w województwie podlaskim. To mężczyzna w wieku 63 lat, mieszkaniec Siemiatycz, był hospitalizowany w szpitalu w Łomży. Miał choroby współistniejące.
Rodzina została objęta nadzorem sanitarnym.
Służby informują jednocześnie o kolejnych 23 osobach z regionu, które wyzdrowiały z COVID-19. To: trzy młode kobiety, dwie starsze kobiety, młody mężczyzna i starszy mężczyzna z powiatu wysokomazowieckiego, nastolatka, młoda kobieta, kobieta w sile wieku i dwóch młodych mężczyzn z Białegostoku, nastolatek, mężczyzna w sile wieku i starsza kobieta z powiatu białostockiego, dziecko, dwie kobiety w sile wieku, cztery starsze kobiety i młody mężczyzna z powiatu bielskiego.
W sumie w województwie podlaskim wyzdrowiały do tej pory 233 osoby, a łącznie jest 379 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem.