Szkoła Podstawowa w Śniadowie obchodziła 30. rocznicę nadania imienia 3. Pułku Strzelców Konnych.
Na początek uroczystości odprawiona została msza święta. Przewodniczył jej biskup pomocniczy Tadeusz Bronakowski. Następnie, w miejscu, gdzie znajduje się Aleja Dębów Katyńskich, odbył się apel poległych. Tu szkole przekazany został nowy sztandar. Nagrodzono także uzdolnionych uczniów.
W wydarzeniu uczestniczyli m.in.: starosta łomżyński - Lech Marek Szabłowski, wójt Gminy Śniadowo - Rafał Pstrągowski, dowódca Batalionu Dowodzenia 15 GBZ - ppłk Wojciech Łączyński, przedstawiciele Rodziny Pułkowej P3SK, przedstawiciele Szwadronu Toporzysko w barwach P3SK, rtm. kaw. och. Dariusz Waligórski i inni fundatorzy sztandaru.
Źródło: Gmina Śniadowo