Reklama

"Solidarni w Potrzebie" na XX sesji Sejmiku Województwa Podlaskiego

10/07/2020 10:48

Dzięki zgodzie przewodniczącego Sejmiku Województwa Podlaskiego Bogusława Dębskiego, na sesji sejmiku dniu 6 lipca br., stowarzyszenie "Solidarni w Potrzebie" mogło przedstawić swoje stanowisko w sprawie aktualnej ssytuacji Szpitala Wojewódzkiego w Łomży

Zarząd stowarzyszenia z formalnym wnioskiem w tej sprawie wystąpił do Przewodniczącego Sejmiku. Wniosek został również wsparty przez radnego Jacka Piorunka, który poparł także interpelację stowarzyszenia skierowaną do władz Województwa Podlaskiego. Interpelacja w sprawie utworzenia mechanizmu solidarnościowego wsparcia dla mieszkańców Łomży i gmin z terenu powiatu łomżyńskiego oraz zmian w Statucie Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży, została skierowana z wnioskiem o poparcie do wszystkich 3 radnych z terenu: Wicemarszałka Marka Olbrysia, Piotra Modzelewskiego i Jacka Piorunka.

Po wystąpieniu stowarzyszenia na sesji sejmiku wywiązała się 30 minutowa dyskusja, w której udział wzięli przewodniczący Bogusław Dębski, radny Jacek Piorunek i marszałek Artur Kosicki. Tekst wystąpienia stowarzyszenia SOLIDARNI W POTRZEBIE zostało przez jego przewodniczącego złożony  do protokołu z przebiegu sesji.

Reklama

Poniżej zamieszczamy treść wystąpienia stowarzyszenia na XX Sesji Sejmiku Województwa Podlaskiego.

/Solidarni w Potrzebie/

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości