Dzięki zgodzie przewodniczącego Sejmiku Województwa Podlaskiego Bogusława Dębskiego, na sesji sejmiku dniu 6 lipca br., stowarzyszenie "Solidarni w Potrzebie" mogło przedstawić swoje stanowisko w sprawie aktualnej ssytuacji Szpitala Wojewódzkiego w Łomży
Zarząd stowarzyszenia z formalnym wnioskiem w tej sprawie wystąpił do Przewodniczącego Sejmiku. Wniosek został również wsparty przez radnego Jacka Piorunka, który poparł także interpelację stowarzyszenia skierowaną do władz Województwa Podlaskiego. Interpelacja w sprawie utworzenia mechanizmu solidarnościowego wsparcia dla mieszkańców Łomży i gmin z terenu powiatu łomżyńskiego oraz zmian w Statucie Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży, została skierowana z wnioskiem o poparcie do wszystkich 3 radnych z terenu: Wicemarszałka Marka Olbrysia, Piotra Modzelewskiego i Jacka Piorunka.
Po wystąpieniu stowarzyszenia na sesji sejmiku wywiązała się 30 minutowa dyskusja, w której udział wzięli przewodniczący Bogusław Dębski, radny Jacek Piorunek i marszałek Artur Kosicki. Tekst wystąpienia stowarzyszenia SOLIDARNI W POTRZEBIE zostało przez jego przewodniczącego złożony do protokołu z przebiegu sesji.
Poniżej zamieszczamy treść wystąpienia stowarzyszenia na XX Sesji Sejmiku Województwa Podlaskiego.
/Solidarni w Potrzebie/

