Na początku tygodnia z naszą redakcją skontaktował się jeden z mieszkańców osiedla Konstytucji 3 Maja z informacją o zarośniętym trawą terenie dawnej strzelnicy. Postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się tej sprawie.
Zapytaliśmy o sporną sytuację w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji, gdyż w pobliżu zaniedbanych użytków zielonych znajdują się urządzenia do zabawy i rekreacji, z których chętnie korzystają dzieci i młodzież.
Okazuje się, że teren o którym mowa należy do Łomżyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, MOSiR zajmuje się jedynie dbaniem o urządzenia i w świetle prawa to ona powinna zająć się uporządkowaniem zieleni, a uściślając – koszeniem trawy. - Do naszych zadań należy ich konserwacja i z tego się wywiązujemy – przekazuje nam Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.
Wczoraj w Ratuszu otrzymaliśmy podobną odpowiedź, a także informację, że powzięte zostały już działania, aby problem rozwiązać. Z inicjatywy prezydenta Mariusza Chrzanowskiego na najbliższą środę, 19 sierpnia zaplanowano spotkanie przedstawicieli władz miasta, zarządu ŁSM, dyrekcji MOSiR-u i MPGKiM. Póki co trawa została wykoszona przez pracowników MOSiR-u.