Minionej dobry pogranicznicy mieli co robić. Przyłapali ponad 150 nielegalnych migrantów a na przejściach granicznych z Ukrainą odprawili łącznie 40 tys. osób.
W środę (7.12) do Polski próbowało nielegalnie przedostać się z Białorusi 158 cudzoziemców.
32 osoby (obywatele Kamerunu, Wybrzeża Kości Słoniowej, Jemenu, Syrii, Egiptu) nielegalnie przekroczyły rzekę Świsłocz na odcinkach Bobrownik, Krynek i Michałowa. Za pomocnictwo zatrzymano 1 Ukraińca.
Jednocześnie wczoraj funkcjonariusze odprawili w przejściach granicznych na kierunku z Ukrainy do Polski 21 tys. osób. Od 24.02 to 8,254 mln osób.
Natomiast 7 grudnia z Polski do Ukrainy odprawiono 19 tys. osób. Od 24.02 - ponad 6,427 mln osób.
W sumie odprawionych zostało o 3 tys. więcej osób w porównaniu z 6 grudnia.
Źródło: SG