Minionej doby aż 70 osób próbowało przekroczyć polsko-białoruską granicę - informuje Podlaski Oddział Straży Granicznej.
"Próby sforsowania granicy miały miejsce na odcinkach służbowej odpowiedzialności Placówek SG w Michałowie, Bobrownikach, Kuźnicy i Lipsku. Wśród ujawnionych cudzoziemców znajdowali się obywatele Syrii, Iraku, Iranu i Jemenu" - przekazuje POSG.
Największa grupa (24 osoby) została ujęta przez patrole z Placówki SG w Michałowie.
Z kolei 12 Irakijczyków pokonało w bród rzekę graniczną Świsłocz na odcinku granicy państwowej ochranianym przez Placówkę SG w Bobrownikach.
W Sokółce policjantom udało się zatrzymać kuriera z nielegalnymi migrantami. Za kierownicą toyoty siedział obywatel Ukrainy, który przewoził czterech obywateli Iraku nielegalnie przebywających na terenie Polski. Kierowca trafił do policyjnego aresztu, a jego samochód na policyjny parking.
Cały czas trwa budowa bariery na granicy polsko-białoruskiej. Straż Graniczna podaje, że prace prowadzone są równocześnie na kilku odcinkach przez 7 dni w tygodniu. Zwiększono również liczbę ekip budowlanych.