Dzieci z łomżyńskich przedszkoli miały dziś okazję obejrzeć wspaniały świąteczny spektakl mówiący o tym, co podczas świąt jest najważniejsze… i nie chodzi tu o prezenty. Po przedstawieniu odwiedził ich św. Mikołaj, który z chęcią robił sobie z nimi zdjęcie i śpiewał świąteczne piosenki. Zobaczcie sami, jak bardzo magiczne było to spotkanie!
Mikołajki to szczególny zwyczaj, dzięki któremu powoli zaczynamy czuć magię świąt zbliżających się świąt bożego narodzenia. Dzieci w tym dniu otrzymują drobne upominki i słodycze, które pozostawił dla nich św. Mikołaj.
W szkołach również organizowane są dla najmłodszych różne atrakcje. W tym roku łomżyńskie przedszkolaki miały okazję wyjść wraz z opiekunami do Hali Kultury, gdzie mogły obejrzeć niesamowity spektakl pt. Świąteczna Gorączka.
Przedstawienie wystawili warszawscy aktorzy z Teatru Bajaderka. Wcielili się oni w rolę dwóch zaprzyjaźnionych ze sobą elfów, które wyruszyły w niesamowitą podróż w celu uratowania świąt. W trakcie spektaklu aktorzy zapewniali dodatkowe atrakcje, w tym zabawy animacyjne, podczas których dzieci śpiewały, tańczyły i odpowiadały na pytania związane ze świętami bożego narodzenia.
Po spektaklu niespodziewaną wizytę złożył przedszkolakom sam św. Mikołaj. Wcielił się w niego jeden z aktorów, który z chętnie robił sobie z dziećmi zdjęcia i śpiewał z nimi świąteczne piosenki. Wesołe elfy rozdawały natomiast dzieciom smakołyki, czyli czekoladowe mikołaje.
Po zakończeniu atrakcji dzieci z łomżyńskich przedszkoli opowiedziały nam, co działo się w trakcie przedstawienia oraz, które atrakcje najbardziej przypadły im do gustu. Zdradziły nam również, co chciałyby dostać w tę święta pod choinkę.
Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału video i wysłuchania wszystkiego, co nasze małe łomżyńskie pociechy miały dziś do powiedzenia.