Nawet -7°C powinniśmy spodziewać się w święta wielkanocne - przed spadkiem temperatury ostrzega IMGW.
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych - Wydział w Białymstoku ostrzega przed przymrozkami, które wystąpią m.in. w naszym regionie.
Mają one pojawić się w sobotę (16.04) późnym wieczorem i utrzymywać się do poniedziałkowego (18.04) poranka.
- Na przeważającym obszarze prognozowana jest temperatura minimalna od -4°C do -1°C, przy gruncie od -5°C do -2°C, lokalnie -7°C. Temperatura maksymalna od 8°C do 10°C - informuje Mateusz Zamajtys, dyżurny synoptyk IMGW-PIB.
Reklama
Jest to alert I stopnia.